Allmänna frågor går bra att skicka till info@ehlers-danlos.se. Styrelsen svarar främst på frågor som handlar om förbundet, har du tankar och undringar kring Ehlers-Danlos syndrom ber vi dig att i första hand vända dig till någon av kontaktpersonerna

Styrelsen

Ordförande

Birgitta Larsson Lindelöf

Brunnsvägen 18

291 43 Kristianstad

birgitta.larsson.lindelof@ehlers-danlos.se


Vice ordförande

Hanna Dahlgren

hanna.dahlgren@ehlers-danlos.se

Kassör

Karin Lindholm

karin.lindholm@ehlers-danlos.se

ekonomi@ehlers-Danlos.se

Sekreterare

Cecilia Eliasson

cecilia.eliasson@ehlers-danlos.se

Ordinarie ledamot

Katinka Ek

katinka.ek@ehlers-danlos.se

Angelica Karlsson

angelica.karlsson@ehlers-danlos.se

Annelie Ramos

annelie.ramos@ehlers-danlos.se

 

Övriga

Valberedning 

Angelica Fisk
(sammankallande)

Helena Herwell

Marcio Ramos

Vid kontakt med valberedningen mailar man till:

valberedning@ehlers-danlos.se

Revisorer

Jennie Svensson

 

Close